להלן פניה של מר ארז פרלמוטר שיזם עצומה בנוגע לבנייה ברמת-גן

 

חבר יקר,
 
רציתי להביא לידיעתכם את העצומה להקפאה ובחינה מחדש של כל תוכניות המגדלים ופרויקטי הבנייה הגדולים ברמת-גן. העצומה דורשת מכל מועמד לראש העיר להתחייב בכתב כי יעצור כל! תוכנית לבניית מגדלים בכל שכונה ברמת-גן עד שיוצגו תוכניות ראויות ולוחות זמנים ברורים לפתרון בעיות של תחבורה, חניה, תשתיות, חינוך וכו’.  הלינק  לעצומה המפורטת:
http://www.atzuma.co.il/petition/erezp/1
 
עד עתה חתמו על העצומה 200 איש. אם יחתמו על העצומה רבים נוספים, אף מועמד לא יתעלם ממנה.לידיעתכם, המאבק על ראשות העיר מוכרע בהפרש של אלפי קולות בודדים בלבד. כל מועמד, לרבות צבי בר, יבין כי אי התחייבות מפורשת בנושא זה יכולה להביא להפסד של אלפי קולות ולהפסד בבחירות. אני אעדכן באימייל (מלאו אותו בשדה המתאים כשאתם חותמים על העצומה) מי חתם ומי לא וכן הדבר יפורסם בעיתונות המקומית.
 
כעת, בפעולה של פחות משתי דקות אתה יכול לסייע לזה לקרות.
אנא חתום על העצומה והכי חשוב, העבר הודעה זו בדואר אלקטרוני לרשימת תפוצה רחבה ככל האפשר של אנשים רלוונטיים כגון: רשימת התפוצה של הכיתה היום ובעבר בה לומדים הילדים, חברים, שכנים, עבודה ועד בית הספר וכדומה.
 
ביחד נגרום לשנוי,
 
ארז פרלמוטר
ועד הפעולה מגדל-לא!
http://www.atzuma.co.il/petition/erezp/1

לאחר ש”דה מרקר” הקדיש כתבה להחלטת ועדת הערר המחוזית שכללה ביקורת חריפה על אופן התנהלות הועדה המקומית לתכנון ובנייה בראשות צבי בר (לקריאת פוסט קודם בנושא לחץ כאן),  גם “גלובס” מקדיש לעניין כתבה (לקריאת הכתבה לחץ כאן).

תושבי הרחובות השר משה – מנשה ברמת-גן התארגנו לפעולה נגד תוכנית פינוי בינוי בשכונתם בשל חששם מנזקים סביבתיים ובכללם צפיפות. כעת מתברר שההתנגדות שהגישו לתוכנית בפני הועדה המחוזית התקבלה והתוכנית הוחזרה לתיקונים ושיפוצים תוך הנחיות תכנוניות שכפי הנראה מספקות את התושבים. החלטת הועדה מצורפת.

 לצפייה בהחלטת הוועדה לחצו כאן

בפוסט קודם (“ותיקים בהפרת הבטחות“) סיפרנו על התמרמרות תושבים בשיכון הותיקים שגילו יום אחד מה ערכה של  הבטחה כתובה מטעם צבי בר. היום מופיעה בנושא זה כתבה של רז סמולסקי בדה מרקר. בתגובתה טוענת העירייה שהיא מתכוונת לעמוד בהבטחתה אך מטעם התושבים נמסר שכל עוד אין שינוי בתוכניות הבנייה (העומדות בסתירה להבטחה הכתובה) לא השתנה דבר מבחינתם.

לצפייה בכתבה לחצו כאן

שיכון הותיקים מצטרף לרשימה המתארכת של שכונות ברמת-גן שמגלות לפתע שהבטחה מפורשת היוצאת מלשכתו של צבי בר אינה תמיד שווה את הנייר עליה היא כתובה. לפוסט מצורף צילום ההבטחה.

להלן סיפור המקרה מפי אחת מתושבות השכונה:

במסגרת תוכנית ה"פינוי בינוי" המתוכננת בסמדר 3,5,7, בשיכון הותיקים הייתה אמורה להיבנות מחדש הספרייה על גג גן הילדים העירוני בסמדר 7.

אולם לאור המחאה הציבורית שהתעוררה – קיבלנו תושבי השיכון הבטחה שלטונית כתובה מלשכת ראש העיר כי ראש העיר צבי בר, ידאג אישית שהספרייה לא תבנה על גג גן הילדים ברח’ סמדר 7. כמו כן הבטיח זאת מהנדס העיר רמת-גן מר חיים כהן בדיון בהתנגדויות בועדה המחוזית בספטמבר 2007.

התברר לנו כי לאחרונה חתמה העירייה הסכם עם היזם להקמת הספרייה על גן הילדים, ומבדיקת תוכניות הבניה התברר לנו שאושרה בנית מבנה ציבורי בן 4 קומות על גן הילדים בסמדר 7.

כאמא לילדים המתחנכים ברמת-גן אני שואלת: "האם ראש עיר המפר הבטחות לציבור בוחריו ומזלזל בהם, ראוי להיות האחראי לחינוך ילדי ????"

תושבי שיכון הותיקים הגישו עתירה מנהלית נגד תוכנית הבניה והדיונים המשפטיים לביטול התוכנית נמצאים בעיצומם. צפו בתכתובת האימיילים המצביעה על כך שכבר נחתם הסכם בין העירייה ליזם.

 

הבטחה של ראש עיריית רמת גן לא שווה את הנייר עליו היא נכתבת

הסכם בין עיריית רמת גן בראשות צבי בר ובין היזמים

בכתבת תחקיר של המקומון מה 17.4.08 מתוארת פרשת המבדיל 2 שקוי הדמיון בינה לבין פרשת ארלוזורוב 36 תוארו בפוסט קודם. מעניין ש"רוח גן הקופים" מרחפת מעל המבדיל 2 עד כדי כך שהיזם (רם יבין) אומר "את המאבק המדומה נגדנו מנהלים אנשי ועד גן הקופים, ולא תושבים מהסביבה. כדי להצליח במאבק שלהם, הם תפסו טרמפ על העניין שלנו." מיותר לציין שלטענה שמעלה היזם אין כל שחר. בינתיים הוצא צו שיפוטי חדש להפסקת הבנייה אך העניין עדיין בדיון בבית המשפט לעניינים מקומיים וטרם נאמרה המילה האחרונה.

 לצפייה בכתבת התחקיר של המקומון מתאריך 17.4.08 לחצו כאן

נודע שהעירייה הוציאה ביום שני  7.4.08  צו שיפוטי להפסקת הבנייה בהמבדיל 2. כזכור בדיון ב 12.3.08 בוטל צו שיפוטי קודם בשל טעות טכנית. פרוטוקול הדיון מה 12.3.08 מצורף ונראה שיש בו מספר התבטאויות מעניינות ורלבנטיות גם לענייננו. דרך אגב, מתברר שמתוכננת השבוע כתבת תחקיר במקומון בעניין המבדיל 2 והיזמים שם טענו באוזני העיתונאי שמי שעומד מאחורי ההתנגדויות לבנייה בהמבדיל 2 הוא לא אחר מאשר "ועד גן הקופים"… נראה שלא ירחק היום והיזמים ברמת-גן יציגו את הפרוטוקולים של זקני גן הקופים שיושבים בישיבותיהם הסודיות ומתכננים כיצד להפעיל את רשת הפעילים שלהם הפרושה בכל העיר. וברצינות – ועד שכונת הגפן עוד יכול ללמד אותנו טריק אחד או שניים שכן הם היו בשטח, פעלו והשיגו הישגים שנים לפני שאנחנו התעוררנו.

 לצפייה בקובץ הצו השיפוטי בנושא הפסקת הבנייה בהמבדיל 2 לחצו כאן

אם מישהו חשב שפרשת ארלוזורוב 36 היא מקרה יוצא דופן, הנה צץ לו מקרה חדש בהמבדיל 2 שממחיש עד כמה הוא טעה.

לפוסט זה מצורף מסמך שהוכן ע"י ועד שכונת הגפן והמתאר את השתלשלות העניינים בהמבדיל 2.

להלן תקציר מהלך העניינים:
מעשה בבניין ישן שהותרו בו שינויים ותוספת של 8 קומות כך שבסך הכל יהיו בו 34 יחידות דיור. לגבי חנייה הותר שהחנייה תהיה בחניון ציבורי קיים המרוחק כמה מאות מטרים וכיום משמש את התושבים הסובלים ממצוקת חנייה. ההיתר קבע "במידה והמבנה ייהרס מסיבה כל שהיא תוגש תכנית הכוללת חניות בתחום המגרש". בפועל, הבניין הישן נהרס כמעט לחלוטין והבניין החדש (כן, ניחשתם) נבנה ללא מרתף חנייה.

כשנודע המקרה למהנדס העיר חיים כהן מהר לשלוח אימייל לסיגל חורש מהפיקוח בו זעק "הנה חוזרת פרשת ארלוזורוב 36 !"  מיהרו בעירייה והוציאו צו שיפוטי במעמד צד אחד שאושר ע"י השופט אטיאס, אך כאשר הגישו היזמים בקשה לביטול הצו התברר כי משהו במסמכי העירייה לא היה תקין מבחינה טכנית והשופטת בטלה את הצו. האם הטעות הטכנית תוקנה כעבור יום? כעבור שבוע? בודאי ניחשתם שכבר עברו כמה שבועות ובקשה לצו חדש לא נראית באופק. והבנייה – איך לא – נמשכת לה במלוא המרץ.

אכן, אין מצויינת כעירנו רמת-גן – רק חבל שלא עבורנו.

 לצפייה והרחבה בנושא: מהדורה חדשה של ארלוזרוב 36

יש עוד דברים שמתרחשים מסביבנו ברמת גן

תושב/ת יקר/ה,
לאור צפיפות הבניה המתוכננת באזור: שד’ ירושלים, חזון איש, נגבה, רח’ מנשה, הרוא"ה, בן אליעזר וערמונים החליט ועד מרום נוה לקרוא לתושבים להשתתף בהפנינג- הפגנה שתתקיים

ביום שישי 28/3/08 בצהריים בשעה 13:00 בככר מרום נוה.

מטרת ההפגנה הינה להבהיר למקבלי ההחלטות בעירית ר"ג שתושבי העיר בעד התחדשות עירונית אבל רוצים איכות חיים סבירה. כיום סובלים התושבים מפקקי תנועה יום יומיים ברחובות הירדן, הרוא"ה, נגבה ושד’ ירושלים.

תוספת של 3,000 כלי רכב לאיזורנו תכביד מאוד על צירי התנועה .

חייבים לשפר את תשתיות התנועה ורק לאחר מכן לאשר תוספות יחידות דיור.

צבי בר הבטיח לתושבי מרום נוה שסביב הפארק יהיו 1089 יחידות דיור ולא עמד בהבטחתו – בפועל יבנו במרום נוה 29 יחידות דיור מעבר להבטחת ראש העיר לתושבים במרום נווה ומעל 1,400 יחידות דיור בסביבתנו הקרובה.

להלן פירוט תוכניות הבניה המתוכננות במרץ רב ע"י ראש העיר:

  • 2 מגדלים בני 30 קומות בשדרות ירושלים = 210 יחידות דיור
  • 2 מגדלים בני 20 קומות ברח’ מאיר בעל הנס = 160 יחידות דיור
  • 3 מגדלים בני 21 קומות ברח’ מנשה = 300 יחידות דיור
  • 5 מגדלים בני 27 קומות בערמונים/נוה יהושע = 500 יחידות דיור
  • 3 מגדלים בני 22 קומות במרום נוה = 240 יחידות דיור

1410 יחידות דיור שמשמעותם כ 3,000 כלי רכב נוספים באיזור כל בוקר וערב – ועוד היד נטויה עם הפתעות בנוסח מגדלי פרדס אברל’ה וכד’!

בואו לעזור לנו לעצור את הרס איכות חיינו והרס שווי נכסינו!
אין ספק שהצפיפות שתיווצר באיזור תפגע בנו ביום יום ותפגע בערך הדירות שלנו.

חשוב שתגיעו – ההפנינג יהיה קצר וחשובה נוכחותכם .

וועד השכונה
ולמען איכות החיים בה


© 2007 מאבק גן הקופים ברמת-גן | אתר של שי שלוש