הידיעה על מכירת בית השגריר הבריטי ברמת-גן דווחה ב כלכליסטבדה מרקר . כתבות נרחבות יותר שכוללות גם הסברים מטעם השגרירות לגבי הסיבה לרצון לעבור התפרסמו ב ג’רוזלם פוסט ובג’ואיש כרוניקל.

אורי חודי מגלובס מנתח את מכירת הבית מבחינה עסקית:

למה כן

1. ייחוס: מדובר בבית בבעלות הוד מלכותה, ששירת את שגרירי הממלכה בישראל, במשך שנים רבות, דבר שאפשר להתהדר בו בפני חברים ומתארחים. במקרה של גלגול העסקה הלאה, לייחוס שכזה עשוי גם להיות ערך.

2. מיקום: הבית ממוקם על גבעה המשקיפה על נוף כמעט כפרי: פארק שאול, ועם זאת סמוך לנתיבי איילון ולמתחם העסקים בבורסה ברמת גן.

3. פוטנציאל: זכויות הבנייה בשטח מתירות הקמת ארבע יחידות דיור נפרדות בגובה שתי קומות. אם רוצים לפצוח בהרפתקת הריסה ובנייה, יש אפשרות לרווח יזמי מהשבחה של הנכס.

למה לא

1. דיירים מזדמנים: זהו בית גדול שבו גינה ובריכה, שגילו 40 שנה ושירת דיירים רבים ושונים. תחלופה שכזו במשך שנים, ודאי נתנה סימנים בקירות ובתשתיות הפנימיות.

1. מחיר: מחיר ביתה של פנינה רוזנבלום הסמוך, שעלה לכותרות בעקבות הסכסוך עם ענבל אור, גם הוא כ-600 מ"ר בנוי אמנם על שטח קטן יותר, היה 14.5 מיליון שקל בלבד. ייחוס, מכובד ככל שיהיה – לא מכפיל מחיר.

1. שכנים גאים: הריסתו ובנייה תחתיו (ראה: למה כן) תתקל בהתנגדות חריפה: השכנים כבר הודיעו שיתנגדו לכל מהלך שיפגע במה שמוגדר בפיהם: "אחד מסמלי השכונה". (אורי חודי)