להלן מספר נקודות, המסבירות את תכונותיו היחודיות של השלט הנתיק. אני מצרף גם תצלום של גירסתו האחרונה של השלט, איתו המתנדבים נוסעים כעת. יש לציין, שניתן להחליף בקלות המסרים שעל השלטים. לשם כך השלט נמסר ללא חיוב כספי, אך בהשאלה בלבד. כך מתקיים הקשר עם המתנדבים, שפרטיהם רשומים, והם מוזמנים לשדרוג שלטים כאשר מגיע הזמן לכך.

להלן:

1) הודות לגודלו של השלט ואותיותיו הגדולות, והודות לנייר האדום הזוהר שעליו מודפס המסר, השלט  מושך את העין (כמו שלט של מע"צ) ונראה לאלפי אנשים בכל נסיעה שגרתית לעבודה וחזרה ובכל נסיעה אחרת. המהדרין אפילו נהגו לעשות סיבובים באזורים בהם רוצים לחשוף את המסר, כדי שכמה שיותר אנשים יראו את השלטים.

2) הודות לעובדה שהשלטים, למרות גודלם מותקנים בחלק העליון של החלון, לא מוסתרת התנועה שמאחורי הרכב. כמו כן, בכל רכב יש היום שתי מראות צד, אשר גם הן מבטיחות ראות מושלמת לאחור.

3) כדי למנוע התנכלות לרכב חונה, משום שהשלט מרגיז מישהו, או אם לא מעוניינים להיכנס לחנייה של מקום עבודה או לקוח עם רכב חונה ועליו השלט, ניתן להסירו בקלות הודות לפיות הוקום. לפני חידוש הנסיעה, פשוט מצמידים את השלט שוב לחלון.

4) השלט עצמו, העשוי מפוליגל, למרות עלותו הנמוכה, אינו מתכלה, וניתן להשתמש בו שוב ושוב עם מסרים הניתנים להחלפה בקלות. את הקבצים החדשים ניתן להעביר בקלות בדואר אלקטרוני, ומלאי קטן של נייר אדום זוהר מבטיח יכולת ייצור עצמית של כל בעל מחשב ומדפסת.

5) כרגע מושאלים השלטים הקיימים, שנעשו ע"י מתנדבי העבר לשימוש המתנדבים של היום, כאשר בסיום המערכה מוחזרים השלטים עצמם למקור, כלומר אני.

6) ניתן לייצר שלטים נוספים רבים בקלות, ע"י מתנדבים וקצת חומרים.

7) היות והכול רואים שהשלט והמסרים נעשו בידי אנשים פרטיים ולא ע"י מנגנון של מפלגה או פירסומאים, האדם ברחוב מרגיש באופן טבעי אהדה ופחות מתנגד לקליטת המסרים, שלא נראים כלל כ"תעשייה של מפלגה" או "מוצר פרסומי מסחרי". יש לשלטים אופי של "מחאה עממית אוטנטית".

תודה
אלי